Oryginalne szablony do malowania

Wypełnianie wzoru na ścianie

Każda świeżo wykończona lub wyremontowana ściana prezentuje się nienagannie. Jednak z biegiem czasu pojawiają się na niej niedoskonałości – drobne rysy, ubytki, plamy, zacieki i inne zabrudzenia. Jest to nieuchronne, nawet przy zachowaniu najwyższej ostrożności. Czasem ściana ogólnie nie prezentuje się najgorzej, ale chcielibyśmy jakoś zamaskować te skazy, i to bez konieczności przeprowadzania remontu. Wtedy z pomocą przychodzą nam szablony do malowania.

Wybór szablonu

Pierwszym krokiem jest wybór szablonu. Musi on pasować do naszego wnętrza, a także umożliwiać sprytne zatuszowanie niedoskonałości, np. ubytek może stać się środkiem kwiatu. Trzeba też zdecydować, czy na naszej ścianie ma się znaleźć jeden duży motyw, czy może kilka mniejszych. Inspiracji i możliwości najlepiej szukać w internecie – sklepy online podsuwają nam ogromne ilości wzorów. A jeżeli nie znajdziemy idealnego szablonu, zawsze można zaproponować swój projekt. Większość sklepów chętnie wykona dla nas dowolne szablony do malowania.

Przygotowanie ściany i akcesoriów

Ze ścianą nie będzie dużo pracy – wystarczy przetrzeć ją miękką, suchą szmatką. Jeżeli jest zatłuszczona, należy pozbyć się plam płynem do mycia naczyń albo specjalistycznym preparatem. Nieodzowna będzie na pewno taśma malarska, gęsta farba w wybranym kolorze, aplikator farby (niewielki wałek albo gąbka), malutki pędzelek do wykończenia oraz gazety do zabezpieczenia podłogi.

Aplikowanie szablonu

W założeniu szablon ma być umiejscowiony idealnie równolegle do ścian i prostopadle do podłogi, ale nie trzeba być bardzo restrykcyjnym. Można sobie zostawić nieco swobody. Po wyborze miejsca i ułożeniu szablonu na ścianie, należy przytwierdzić go taśmą malarską i usunąć folię ochronną.

Nakładanie farby

Zdecydowanie najlepszym narzędziem jest w tym przypadku gąbka. Należy delikatnie zanurzyć ją w farbie i punktowo pokrywać ścianę, dbając o to, by nie przyciskać zbyt mocno – wtedy mogłyby powstać zacieki. Po wyschnięciu farby należy ostrożnie usunąć szablon i ewentualne niedoróbki i mostki pomalować za pomocą małego pędzelka. Szablony do malowania są wielokrotnego użytku, trzeba je tylko umyć i pozostawić do wysuszenia.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *