Żaluzje jako dekoracja okien

Rozwój w produkcji żaluzji spowodował, że nie szpecą one już okna, a wręcz przeciwnie. Żaluzje mogą pełnić rolę dekoracyjną zarówno w łazience czy salonie. Możemy dobrać odpowiedni rodzaj, kolor, który idealnie będzie dopasowany do naszego wnętrza.

Żaluzje bez wątpienia mogą zastąpić nam standardowe zasłony czy firany. To jaki rodzaj żaluzji zastosujemy zależy od naszego wnętrza. Kolorowe, plastikowe z drewna, a nawet aluminiowe  żaluzje dobrze sprawdzą się zarówno w klasycznym jak i nowoczesnym wnętrzu. Dzięki takiemu wyborowi możemy  spokojnie zrezygnować z zasłon czy firan.

Żaluzje dobrze osłaniają pomieszczenia przed słońcem. Jeżeli chcemy aby nasze pomieszczenie wyglądało najefektowniej, należy skorzystać z żaluzji drewnianych. Bardzo dobrze komponują się one z pomieszczeniem oraz sprawiają, że miejsce to staje się jeszcze bardziej przytulne. Do wyboru mamy naprawdę szeroki wybór drewnianych żaluzji. Możemy wybrać żaluzje z bambusa w różnych jego odcieniach. Możemy dopasować sobie szerokość lameli, czyli pojedynczych listew oraz zdecydować czy chcemy żaluzje pionowe czy też poziome. Jeżeli jednak zależy nam na ładnej dekoracji, to zdecydować powinniśmy się na żaluzje pionowe, które wyglądają bardziej estetycznie niż poziome.

Żaluzje można kupić w każdym sklepie budowlanym, w Internecie czy też w sklepie, który specjalizuje się w dekoracji okien. Jeżeli nasze okna nie odbiegają od standardów, to możemy kupić żaluzje o standardowych wymiarach. Natomiast, jeżeli posiadamy okna o niestandardowych wymiarach, to niestety, ale będziemy musieli robić żaluzje na zamówienie.

Funkcjonalność żaluzji

Jak już było wspomniane wcześniej żaluzje służą do ochrony pomieszczeń przed słońcem. Żaluzjami możemy regulować wysokość oraz ilość wpuszczanych promieni słonecznych. Lamelami możemy regulować o 180°, pod różnym kątem. Żaluzje bardzo skutecznie blokują wpadnie światła do naszego pokoju. Niektóre żaluzje posiadają dodatkowe prowadnice boczne, które jeszcze bardziej potrafią zaciemnić wnętrze naszego pomieszczenia. Żaluzjami steruje się za pomocą sznurka, który odpowiada za wysokość oraz długiego „kijka”, który odpowiada za ustawienie kąta lameli.

Czytaj więcej na temat żaluzje płock

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.