Samsung Galaxy Core Prime – warto czy nie warto?

Smartfon marki Samsung

Można powiedzieć, że każdy producent smartfonów zdaje sobie sprawę z tego, że klienci mają różne potrzeby, jak i możliwości finansowe. Dlatego dostępne na rynku telefony znacznie różnią się między sobą parametrami technicznymi, a zatem i ceną. Wbrew pozorom nie brakuje osób, które chcą mieć smartfona, ale w stosunkowo prostej wersji i za przystępną kwotę. Jednym z takich urządzeń jest Samsung Galaxy Core Prime.

Wygląd

Jeżeli chodzi o design, niczym nie odbiega on od standardowych propozycji Samsunga. Mamy więc tutaj charakterystyczny kształt i umiejscowienie przycisków oraz złącz. Na lewej krawędzi znajduje się regulator głośności, na prawej wyłącznik, a pod wyświetlaczem trzy typowe przyciski. Obudowa wykonana jest z plastiku przeciętnej jakości, jednak trudno spodziewać się czegoś innego w telefonie za taką cenę. Zaletą jest dobre spasowanie poszczególnych elementów. Jednak tworzywo jest dosyć śliskie i przez to telefon niezbyt pewnie spoczywa w dłoni. Wydaje się, że zakup etui na Samsung Galaxy Core Prime jest absolutnie potrzebnym wydatkiem.

Ekran

Tutaj niestety nie można napisać wiele dobrego. Wyświetlacz wykonany w technologii LCD ma przekątną 4,5 cala i mało zachęcającą rozdzielczość 480 x 800 pikseli. Co prawda w tej klasie cenowej jest to przyzwoity wynik, jednak przy obecnych możliwościach technologicznych nie może budzić zachwytu. W tym wypadku niska cena kosztem jakości uderza dosyć boleśnie. Kolory są jakby wyblakłe, kontrast jest słaby, a jasność niska, a na dodatek w świetle słonecznym jakość obrazu mocno spada.

Parametry techniczne

Pozytywnym zaskoczeniem jest całkiem dobra wydajność Samsunga Galaxy Core Prime. Zawdzięcza ją czterordzeniowemu procesorowi Snapdragon 410, taktowanemu z częstotliwością 1,2 GHz, korzystającego z układu graficznego Adreno 306 i współpracującego z 1 GB RAMu. Nie są to może imponujące dane, ale biorąc pod uwagę mało wymagający wyświetlacz, można je uznać za całkiem zadowalające.

Podsumowanie

Samsung Galaxy Core Prime ma swoje wady i zalety, jak każdy telefon. Jednak nie warto go skreślać, gdyż mimo wspomnianych minusów, w niektórych kwestiach jego osiągi mogą być całkiem w porządku (np. bateria o pojemności 2000 mAh, obsługa łączności LTE).

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *