Udana impreza integracyjna – czyli jaka?

Impreza integracyjna dla pracowników

Słowa „impreza integracyjna” rzadko niestety się dobrze kojarzą. Zazwyczaj przywołują na myśl konieczność spędzania weekendu ze współpracownikami i szefostwem. Często towarzyszą temu suto zakrapiane wieczory i skandale towarzyskie. Jednak ten stereotyp wyjazdu integracyjnego można łatwo przełamać, a całe wydarzenie przekuć w sukces. Podpowiemy, jak to zrobić.

Po pierwsze – kiedy

Utarło się, że impreza integracyjna odbywa się w weekend. W piątek po pracy wszyscy wsiadają do samochodów, autobusów czy pociągów i udają się na miejsce docelowe. A może warto przełamać tę konwencję i zacząć imprezę już w piątek rano lub około południa? Pracownicy na pewno docenią ten gest. Poza tym warto wcześniej zorientować się, czy na wybrany weekend nie przypada jakieś wydarzenie sportowe, muzyczne itp., gdyż niektórzy mogą być zawiedzeni, gdy służbowy weekend pokrzyżuje im plany.

Po drugie – gdzie

Wybór miejsca na imprezę integracyjną jest ogromnie ważny i w dużej mierze decyduje o jej powodzeniu. Najlepiej, by była to atrakcyjnie położona miejscowość z dużym dostępem różnorakich atrakcji. W zależności od celu wyjazdu i liczby uczestników, można zdecydować się na hotel, pensjonat albo prywatną willę (np. tu: imprezy integracyjne Zakopane). Ważne, by standard pokojów był odpowiedni, by pracownicy nie poczuli się zlekceważeni. No i nie należy ciąć kosztów poprzez wybór jakiegoś odludzia, taniego, ale kompletnie pozbawionego możliwości ciekawego spędzania czasu.

Po trzecie – jak

Impreza integracyjna pozbawiona planu ma małe szanse na powodzenie. Pracownicy pozostawieni sami sobie szybko zaczną się nudzić i wymyślać nie całkiem odpowiednie rozrywki, a przecież nie o to chodzi. Dlatego organizator powinien obmyśleć i zaprezentować ciekawy program, który będzie silnie angażował uczestników. Poprzez wspólną aktywność zespół ma szansę lepiej się poznać i wyeliminować ewentualne nieporozumienia. Ważny jest pomysł – np. impreza integracyjna na sportowo.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *