Czyszczenie kanalizacji – jak do tego nie dopuścić?

Rury kanalizacyjne mają to do siebie, że czasami lubią się zapychać. Jesteśmy wtedy skazani na czyszczenia kanalizacji, która nie pozwala na odpowiedni odpływ wody. Jak się do tego zabrać? Kilka sposobów omówimy w tym krótkim artykule.

Jeżeli pada hasło czyszczenie kanalizacji, zazwyczaj mówimy o rurach w kuchni. Do naszego zlewu podczas mycia naczyń, wpada bardzo dużo różnego rodzaju resztek jedzenia, które powodują zatykanie się rur. Podobnie sytuacja może wyglądać w łazience, lecz tam zamiast jedzenia przyczyną niedrożności rur mogą być włosy lub papier toaletowy.

Czyszczenia kanalizacji – przepychanie rur

Jednym ze sposobów poradzenia sobie z problemem może być przepychanie rur, w celu wypchnięcia przyczyny zatkania. Czasami jest to jednak zadanie na tyle trudno, że nie poradzimy z tym sobie sami, przy użyciu domowych narzędzi. Warto wtedy zastanowić się nad wezwaniem profesjonalistów, którzy na co dzień zajmują się czyszczeniem kanalizacji. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasze rury znowu będą dobrze spełniały swoją pierwotną funkcję.

Proszek do przepychania rur

Inny sposobem może być zastosowanie preparatów chemicznych takich jak np. proszki do przepychania rur. Są łatwe w użyciu, wystarczy po prostu wsypać je do środka zlewu. Są przydatne tylko przy „świeżym” zatkani zlewu. Nie powinniśmy ich używać, w przypadku większych problemów, z którymi borykamy się od kilku dni. Proszek bowiem dotrze do miejsca zatoru i tam skamienieje, może to więc przynieść odwrotny skutek od zamierzonego.

Lepiej zapobiegać

Warto więc nie dopuszczać do zatykania się kanalizacji, ponieważ jej czyszczenie może być nieprzyjemne i kosztowne. Dobrym pomysłem jest zakup specjalnych siateczek, które możemy umieścić w otworach spływowych. Wyłapują one resztki jedzenia oraz włosy. Dzięki temu nie przedostają się one do środka rur i w łatwy sposób możemy się ich pozbyć.

Należy również zwracać uwagę na to, co wrzucamy do muszli klozetowej, mimo tego, że jest ona dość „tolerancyjna” na różnego rodzaju spłukiwane odpady, to jednak również może się zatkać, a wtedy możemy zostać postawieni w bardzo niekomfortowej sytuacji.

Czytaj więcej na: czyszczenie kanalizacji kraków

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.