Jak wybrać spodnie do biegania?

Traktujesz uprawianie sportu z pełną powagą? Bieganie przynosi Ci największą satysfakcję? W takim razie w Twojej szafie powinny znaleźć się spodnie do biegania!

Nieważne, czy bierzesz udział w zawodach, czy uprawiasz bieg rekreacyjnie, jeśli kochasz to robić i uważasz, że stanowi jedną z Twoich pasji, zadbaj o to, by nic nie przeszkadzało Ci w czerpaniu przyjemności z uprawiania tego sportu. Spodnie do biegania przede wszystkim mają zadbać o Twój komfort. Raz je wypróbujesz i już nigdy nie będziesz biegać w innych, ponieważ dobrze dobrane, staną się Twoją drugą skórą. No właśnie, ale jak wybrać spodnie do biegania, by faktycznie móc cieszyć się doskonałym komfortem?

Luźne czy obcisłe spodnie do biegania

Czy widziałeś kiedyś profesjonalnych zawodników w luźnych spodniach? Problemem wielu panów zaczynających biegać jest wstyd. Obcisłe spodnie wydają się bardziej kobiece niż luźne dresy. Niemniej jednak są dużo wygodniejsze i bardziej profesjonalne, szczególnie gdy biegasz w terenie, gdzie Twoje spodnie mogą zamoknąć w kałużach i strumykach. Z kolei na bardzo długich dystansach luźne spodnie będą mokre od potu, obcisłe, dzięki właściwościom termoaktywnym, nadal będą suche i wygodne. Widok panów w takich przylegających spodniach jest już raczej codziennością, więc nie musisz się obawiać, że staniesz się ofiarą kpin.

Druga skóra

Projektanci termoaktywnych spodni do biegania mają podstawowy cel – sprawić, byś podczas treningów mógł skupić się wyłącznie na bieganiu i nie przejmował się tym, że coś Cię uciska, obciera lub spada. Dlatego spodnie do biegania powinny być Twoją drugą skórą. Co to znaczy? Spodnie do biegania muszą dokładnie przylegać do ciała, czyli powinny być tak obcisłe, jakby były o rozmiar mniejsze niż ubrania, które nosisz na co dzień, ale jednocześnie nie mogą krępować Twoich ruchów.

Spodnie termoaktywne

Obcisłość spodni do biegania ma bezpośredni związek z ich właściwościami termoaktywnymi. Tylko spodnie dokładnie przylegające do skóry mogą skutecznie „zbierać” pot z powierzchni Twojego ciała i odprowadzać go na zewnątrz. W dodatku regulują one temperaturę – wyprowadzają ciepło, gdy jest Ci gorąco i ogrzewają w zimne dni. Tego typu spodnie „oddychają” chroniąc przed przegrzaniem i przepoceniem.

Spodnie do biegania stanowią jeden z podstawowych elementów stroju sportowca. Kierując się naszymi wskazówkami, już zawsze będziesz skupiać się wyłącznie na biegu i czerpać przyjemność z treningu, zamiast irytować się przez nieprzyjemne obtarcia czy nadmiar materiału plączący się między nogami.

Artykuł powstał dzięki współpracy z producentem termoaktywnych spodni do biegania firmą Berens.pl

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.