Liczarki banknotów i inne wyposażenie dla banków

Banknoty stuzłotowe

Po odwiedzeniu kilku placówek bankowych bez trudu można dostrzec, że właściwie niewiele się one różnią między sobą. Nic w tym dziwnego, skoro świadczone są w nich podobne usługi. Każdy oddział bankowy musi zostać odpowiednio wyposażony. Nie tylko po to, by w ogóle funkcjonować, ale także po to, by zarówno powierzone mu kapitały, jak i przebywające w nim osoby (pracownicy oraz klienci) byli należycie zabezpieczeni.

Liczarki banknotów

W każdym oddziale bankowym działa co najmniej jedno stanowisko kasowe. Kasjer musi mieć do dyspozycji urządzenia, które umożliwią poprawne wydawanie i przyjmowanie pieniędzy. Urządzenia te to przede wszystkim liczarki banknotów, liczarki bilonu, testery banknotów oraz sortery bilonu. Ponadto stanowisko to powinno być zabezpieczone szybami antywłamaniowymi i kuloodpornymi.

Systemy zabezpieczające

Bank, jako miejsce, w którym zawsze jest dużo pieniędzy, jest łakomym kąskiem dla złodziei. Dlatego każda placówka musi być zabezpieczona zarówno przed włamaniem czy napadem, jak i kieszonkowcami. Obowiązkowo w banku musi znajdować się co najmniej jeden sejf, posiadający stosowne certyfikaty. Pożądana jest także szafa pancerna. Absolutnym wymogiem jest system monitoringu i system alarmowy, dodatkowo wspierane takimi elementami jak czujniki ruchu i inercyjne czy czujki stłuczeniowe.

Wyposażenie biurowe

Wcześniej wymienione elementy są charakterystyczne dla banku, ale pod innymi względami jego wyposażenie jest podobne do tego spotykanego w typowym biurze. Mamy więc tutaj sprzęty komputerowe, urządzenia biurowe, artykuły papiernicze, szafki i segregatory na dokumenty, fotele komputerowe i inne meble biurowe (biurka, regały itp.).

Wyposażenie dodatkowe

Standardy większości banków przewidują dbanie o pracowników oraz klientów, tak więc w placówce bankowej powinien znaleźć się aneks kuchenny dla pracowników oraz dystrybutor z wodą na sali obsługi. Ponadto każdy oddział bankowy zawsze zdobią reklamy takie jak ulotki, tablice, plakaty, ekrany itp.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *