Meble lite na wymiar

Meble lite inaczej zwane meblami z drewna masywnego wykonuje się na stolarniach, z jednego kawałka drewna. Rodzaj drewna oraz długość czy wielkość mebla bądź stołu wybiera sobie klient bądź inny nabywca. Rodzajów drewna z którego, wykonane są stoły jest kilka między innymi, dąb, klon, orzech europejski lub czereśnia. Materiał na meble pozyskiwany jest w procesie długotrwałego suszenia. Poszczególne elementy mebli nie są klejone, a wykonane z jednego kawałka drewna ciętego na wymiar i zaimpregnowane żywicą lub olejem drzewnym. Takie wykonanie stołów litych zapewnia im trwałość i nietuzinkowy wygląd dlatego, że każdy kawałek surowca ma całkowicie odrębny i niepowtarzalny kształt słojów.

Aranżacja wnętrz

W poszukiwaniu niebanalnych i jednocześnie trwałych aranżacji wnętrz warto zwrócić uwagę na meble lite które, zyskują coraz większą liczbę sympatyków. Wielu z nas słowo „lite” kojarzy się z dawnymi  czasami kiedy wszystko było wielkie i masywne. Nic bardziej mylnego, obecnie meble te są tworzone z różnych materiałów naturalnych, mają różne kształty i owszem strukturę masywną jednak nie przeszkadza to w wykorzystaniu ich w nowoczesnych domach czy miejskich loftach. Wszystko jest kwestią omówienia szczegółów z wykonawcą mebli. Producenci mają dostęp do nowoczesnych narzędzi które, pozwalają nadać meblom lekki i jednocześnie solidny wygląd.

Jakie meble wybrać

No właśnie jakie meble wybrać?, ktoś powie, że tanie ktoś inny postawi na jakość. Biorąc pod uwagę sytuację finansową wielu rodzin w Polsce można stwierdzić, że 80 jeżeli nie 90% z nich interesuje cena mebli. Zwłaszcza jeśli mają do umeblowania cały dom. Zastanówmy się jednak logicznie biorąc, to segment tańszy wykonany z materiałów kiepskiej jakości ma tylko taką zaletę, że jest tańszy. I na 100% po paru latach będziemy musieli go wymienić. Dla porównania, taki stół z litego drewna jest trochę droższy ale jego koszt zwraca nam się w latach użytkowania, a jest to czas bardzo długi.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *