Wyjazd w góry zimą – o czym pamiętać?

noclegi Zakopane

Każdego roku zimą miłośnicy jazdy na nartach oraz snowbordu, mają tylko jeden cel wybrać się w góry. Chcą chociaż przez chwilę odetchnąć od wszystkiego innego i w całości poświęcić się jednemu ze swoich ulubionych zajęć. Noclegi w miastach turystycznych takich jak Zakopane trzeba rezerwować z bardzo dużym wyprzedzeniem inaczej może być ciężko, ale do tego jeszcze dojdziemy. Jak może wyglądać wyjazd w góry i jak można się do niego przygotować, przeczytacie w tym wpisie.

Okres zimowego wypoczynku

Na początku warto ustalić, na jak długo chcemy wybrać się w góry. Dla wielu osób będzie to okres uzależniony od długości urlopu, jaki może wziąć w pracy oraz budżetu, jaki może przeznaczyć na zimowy wypoczynek. Najwięcej ludzi na stokach możemy spotkać oczywiści w weekendy. Wiele osób nie ma lub nie chce tracić wolnych dni, dlatego decyduje się tylko na krótki weekendowy wypad w góry. Są również i tacy, którzy spędzają wśród gór nawet dwa tygodnie.

Noclegi i schronienia

Nie ważne, czy w góry wybieramy się tylko na weekend, czy też na dłużej. Warto już wcześniej zadbać o to, żeby mieć gdzie spać i gdzie się schronić. W miejscowościach takich jak Zakopane czy Krynica Górska, w sezonie bardzo ciężko o wolne noclegi. Trzeba na prawdę dużo szczęścia, żeby znaleźć wolne miejsce do przenocowania. Warto więc odpowiednio wcześnie zacząć szukać schronienia, w którym będziemy mogli odpocząć po całym dniu zimowych szaleństw na stokach.

Ciepłe ubranie

Wybierając się zimą w góry, podstawą jest dobranie odpowiedniej odzieży. Powinna być ona ciepła i nieprzemakalną. Bardzo ważna jest również zasada ubierania się na „cebulkę”. Niezbędna jest czapka, przez głowę ucieka bowiem najwięcej ciepła. Warto zadbać też o ciepłe buty oraz maskę na twarz, kiedy temperatura spadnie poniżej zera, inaczej będzie nam się bardzo ciężko oddychało.

Czas ucieka

Warto również pamiętać, że z każdym dniem zostało już coraz mniej czasu na skorzystanie z uroków zimy. Warto więc już teraz podjąć decyzje i wybrać się w góry, chociażby na weekend. Następna taka okazja dopiero za rok.

Czytaj więcej na: Zakopane noclegi

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.