Co daje nam automatyka do bram?

Automatyka do bram

Po kilku godzinach w pracy, odbiorze potomstwa z placówki edukacyjnej i zakupach w zatłoczonym sklepie dojeżdżasz wreszcie do domu. W foteliku siedzi potomek, bagażnik pełen jest toreb i reklamówek. Do celu brakuje zaledwie kilkuset metrów. I w tym momencie zaczyna padać… nie, nie padać. Zaczyna lać jak z cebra. A Ty musisz wyskoczyć z auta, otworzyć oporną bramę, wrócić do auta i dopiero podjechać pod dom… A dziecko akurat w tym momencie, koniecznie zaraz, potrzebuje zrobić siusiu. Znasz to, prawda?

Bramy na pilota

Jeżeli w Twoim życiu scenki takie pojawiają się regularnie, najwyższa pora na ułatwienie sobie tego, co można sobie ułatwić. Idealną dla Ciebie propozycją będzie automatyka do bram. Już nie będzie potrzeby wysiadać z samochodu w czasie ulewy, śnieżycy, wiatru czy upału. Brama otworzy się samoczynnie, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, którą w tym przypadku jest pilot do bramy.

Stara brama czy nowa?

Chcesz mieć bramę sterowaną pilotem, ale nie chcesz się pozbywać starej? Być może nie będzie takiej potrzeby. W wielu przypadkach wystarczy zaadaptować starą bramę. Polega to na wyposażeniu jej w napęd, czyli montażu siłowników, doprowadzeniu zasilania elektrycznego i połączeniu z centrum sterującym. To, czy taka przeróbka jest możliwa, powinna ocenić firma zajmująca się automatyką do bram. Decydujące znaczenie ma to, z jakiego materiału wykonano bramę oraz jakie są rozmiary i waga jej skrzydeł. Istotna jest także intensywność pracy jak też wymagany kąt otwarcia.

Zalety bramy automatycznej

Brama, która sama się otwiera i zamyka to przede wszystkim ogromna wygoda i ułatwienie. Nie trzeba już opuszczać samochodu i wyjazd z domu trwa szybciej. Sterowanie pilotem oznacza, że nikt niepowołany nie otworzy bramy i nie „pożyczy” sobie auta z kluczykami w środku. Cicho sunąca brama to także synonim oznaka komfortu i luksusu. Automatyka do bram to inwestycja, która się opłaca.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.