Minibasen – urozmaicenie wypoczynku w ogrodzie

minibasen w ogrodzie

Jacuzzi, czy inaczej minibasen wzięło swój początek od nazwiska włoskiej rodziny Jacuzzi, która wyemigrowała do USA w 1968 roku, tam też Ray Jacuzzi dał początek pierwszemu urządzeniu z hydromasażem, które zostało wyprodukowane w 1970. Od tej pory możemy cieszyć się funkcjonalnością tego urządzenia w domu i ogrodzie.

Minibasen posiada zamknięty obieg wody, filtracje oraz uzdatnianie wody, również są bardzo wytrzymałe, energooszczędne i proste w montażu, tak aby każdy z nas mógł cieszyć się wspaniałym hydromasażem oraz relaksem, jednocześnie podziwiając zieleń swojego ogrodu.

Domowe spa pomagają przede wszystkim w odprężeniu po ciężkim dniu w pracy, zapewniają dobry sen i samopoczucie, posiadają również właściwości zdrowotne, takie jak leczenie bólu stawów, poprawę ukrwienia skóry, przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej i redukcję cellulitu. Jedna sesja nie powinna trwać dłużej niż 30 minut, chyba, że chcemy zaaplikować sobie szybki masaż to maksymalnie 10 minutowy, tak aby nie nabawić się zakwasów, gdyż woda wypompowywana z dysz pod wysokim ciśnieniem uderza w mięśnie i powoduje ich rozluźnienie. Zwracajmy także uwagę na temperaturę w basenie, powinna być optymalna, nie przekraczająca 37-38°C, ze względu na fizyczną aktywność całego ciała, jak przy dobrym treningu.

Montaż minibasenu jest bardzo prosty, musi posiadać niezależne połączenie obwodowe, z którego nie powinny być zasilane inne odbiory, napełnianie i opróżnianie najlepiej wykonywać za pomocą węża ogrodowego, gdyż jest to najprostszy sposób bez straty energii i problemów z dezynfekcją wody czy zamarzanie w zimie. Każde urządzenie jest wyposażone także w pokrywę, której powinniśmy używać, aby do wody nie dostały się liście lub inne zanieczyszczenia, które zabrudzą wodę i uszkodzą filtrację.

Możemy się więc zgodzić, że minibasen to świetna forma wypoczynku i relaksu we własnym ogrodzie lub tarasie. Korzystać możemy z rodziną, przyjaciółmi lub w pojedynkę, bez zbędnych kosztów. Wanna spa urozmaici naszą przestrzeń ogrodową nadając jej niezwykłego charakteru i stylu, dzięki bogatemu wyborowi modeli, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.