Plomby bezpieczne, czyli jak zabezpieczać towar podczas transportu i nie tylko

Miliony towarów na całym świecie codziennie, przemierza niezliczony ilości kilometrów. Wszystko dzięki eksportowi i importowi, który jest jedną z istotniejszych części gospodarki większości rozwiniętych państw świata. Nikogo nie powinien dziwić więc fakt, że logistyka i transport są bardzo ważne.

Różnego rodzaju firmy transportowe i logistyczne, codziennie są odpowiedzialne za transport milionów towarów. Nic więc dziwnego, że producenci i dostawcy, cały czas myślą o tym, jak w odpowiedni sposób zabezpieczyć towar, żeby nie wpadł on w niepowołane ręce. Obecnie jednym z najbardziej popularnych sposobów zabezpieczania kontenerów z towarami, jak i samych towarów, są tzw. plomby bezpieczne.

Plomby możemy podzielić na kilka rodzajów. Każdy z nich zostanie poniżej krótko opisany.

Plomba naklejkowa

– jest to bardzo popularny w rodzaj plomby, wykorzystywany w wielu różnego rodzaju branżach. Plomba naklejkowa naklejana jest w miejscach, w których ewentualne otworzenie towaru nie jest możliwe bez jej zerwania. Tego typu zabezpieczenie często używane jest przez producentów elektroniki. Na przykład bardzo często zerwanie plomby na obudowie komputera wiąże się z utratą gwarancji.

Plomba butelkowa

– stosowana jest zazwyczaj do zabezpieczania kontenerów. Wykonana jest z reguły z plastiku i stali. Wykorzystuje się ją w zarówno do zabezpieczania dużych samochodów ciężarowych, jak i kontenerów na ogromnych statkach. By ją otworzyć, potrzebny jest przecinak.

Plomba plastikowa

– choć nazwa wskazywałaby, że jest wykonana z plastiku, to może ona wprowadzać w błąd. Często tego typu plomby oprócz elementów plastikowych zawierają również elementy wykonane z metalu. W plombie możemy wyróżnić takie elementy jak: zamek umieszczony na tzw. fladze oraz wąs plastikowy.

Plomba linkowa

– ten rodzaj plomby bardzo często używany jest do zabezpieczania różnego rodzaju liczników np. wodomierzy. Tego rodzaju plomba wyposażona jest w specjalny bębenek, do którego przymocowana jest linka stalowa.

Czytaj więcej na: plomby bezpieczne

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *