AutoReduta Serwis BMW – BMW serii 1 E87 okiem profesjonalistów

Na co zwracać uwagę, żeby móc jak najdłużej cieszyć się sprawnym samochodem? Skorzystaj z porad specjalistów zatrudnionych przez Serwis BMW AutoReduta.

Złośliwi mówią, że najczęstszą usterkę BMW stanowią jego kierowcy. Czasami ciężko się nie zgodzić – fani marki z Bawarii lubią porywczą jazdę, dlatego niektórym zdarza się po prostu silnik zajechać. Wyjątku nie stanowi kompaktowy model BMW serii 1 E87 produkowany w latach 2004-2011. Idealnie nadaje się zarówno do jazdy po mieście, jak i na dłuższej trasie. Zaprojektowano go jako alternatywę dla Audi 3 i świetnie sprawdził się w tej roli. Szybko znalazł swoich zagorzałych fanów, ale zdarzają się również głosy niezadowolenia – niestety model nie jest niezawodny i to głównie z winy kierowców.

Bezpieczny, ale i zadziorny

Co prawda to niewielki samochód, ale doskonale trzyma się drogi, a 6 poduszek powietrznych, ABS i kontrola trakcji zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Ciężko również nie docenić tylnego napędu i niskiego spalania, a także nadzwyczaj pojemnego bagażnika, jak na niewielkie gabaryty auta. Komfort przynoszą również wygodne fotele i doskonałej jakości wykończenie samochodu. Silnik modelu E87 zapewnia mu w trasie bardzo dobre osiągi. Naszym zdaniem marka BMW i w tym wypadku daje wyjątkowe poczucie połączenia maszyny z kierowcą. Większość właścicieli tego modelu nie może skarżyć się na awaryjność, ale… no właśnie, niestety nie każdy miał szczęście do tego modelu.

Najczęstsze usterki BMW serii 1 E87

Niestety nawet w E87 dochodzi do usterek, których naprawa może być dość kosztowna. Zacznijmy od tego, że w silnikach 1.6 zdarzają się awarię rozrządu. W benzyniakach z bezpośrednim wtryskiem spotykamy usterki pompy podciśnienia do układu wspomagania hamulców, z kolei w dieslach – koła pasywnego. W dodatku samochód ma dość skomplikowany układ elektryczny, który niestety czasem zawodzi. Jedną z najczęstszych awarii jest źle działający system odpalania silnika. Ponadto nasi klienci skarżą się również na problemy z wrzucaniem biegów oraz szarpaniem przy ruszaniu, za co najczęściej odpowiedzialny jest stan sprzęgła i dwumasowego koła zamachowego.

Podsumowując, jeśli jesteś fanem marki z Bawarii, model E87 zdecydowanie ma szanse przynieść Ci ogromną radość z jazdy. Powinieneś jednak zwracać uwagę na wszelkie nietypowe zachowania samochodu, gdyż niestety usterki i w tym modelu się zdarzają, szczególnie jeśli kierowca nie daje mu wytchnienia.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *