Odwołanie rezerwacji w hotelu

Odwołanie rezerwacji w hotelu

Czasami zdarza się, że z przyczyn losowych nie jesteśmy w stanie skorzystać z rezerwacji w hotelu. Powodem może zmiana planów służbowych, odwołanie urlopu, choroba czy inny wypadek losowy. W takiej sytuacji rezerwację trzeba odwołać. Często bywa to stresujące, a najistotniejszą kwestią jest to, czy w związku z rezygnacją z pobytu trzeba będzie ponieść jakieś koszty.

Polityka hotelu

Wiele zależy od regulaminu danego hotelu, dlatego trzeba go dokładnie przestudiować przed dokonaniem rezerwacji. Z reguły mniej restrykcyjne są hotele sieciowe. Te najbardziej liberalne umożliwiają bezpłatne anulowanie rezerwacji nawet w dniu planowanego przyjazdu. Jedynym wymogiem może być tylko poinformowanie hotelu do określonej godziny, zwykle 16 lub 18. Z kolei niektóre hotele nie obciążają klienta, jeżeli nie dotarł z powodu choroby. Wtedy trzeba jednak przedstawić zaświadczenie lekarskie.

Hotele w Europie i na świecie

Odwołanie rezerwacji w hotelu jest zwykle łatwiejsze niż w innych częściach świata, a zwłaszcza w Azji. Często można tego dokonać bezpłatnie w podanym terminie (często do tygodnia przed datą przybycia). Jego przekroczenie powoduje naliczenie kary albo kwoty za jedną dobę hotelową. Natomiast w krajach azjatyckich anulowanie rezerwacji nawet miesiąc wcześniej wiąże się z dodatkowymi opłatami, które rosną w miarę zbliżania się do terminu przybycia. Często na tydzień przed planowanym pobytem odwołanie rezerwacji w hotelu wiąże się nie tylko z uiszczeniem kary, ale też opłaty za jeden lub dwa noclegi.

Tani pokój – droga rezygnacja

Zazwyczaj jest tak, że im niższa jest cena za pokój, tym więcej trzeba zapłacić za odwołanie rezerwacji w hotelu. Często przy korzystaniu z wyjątkowo tanich okazji trzeba liczyć się z tym, że anulowanie rezerwacji nie będzie w ogóle możliwe.

Pobieranie opłat

Obecnie niemal każdy hotel w momencie dokonywania rezerwacji wymaga gwarancji w postaci podania numeru karty kredytowej. To z niej zostaną ściągnięte naliczone kary czy inne opłaty. Często karta obciążana jest już w momencie rezerwowania pokoju. To tak zwany zadatek, który w razie anulowania pobytu zwykle nie jest zwracany.

Więcej informacji na ten temat tutaj: pokoje Żory

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.