Kamień naturalny – eleganckie wykończenie wnętrz

Nie jest nowością, że kamień w domu to gwarancja solidności i kapitał na długo. W trakcie remontu we wnętrzach pozostaje wobec tego problem jaki surowiec dobrać.
W dziedzinie usług wnętrzarskich najczęściej stosowane kamienie to marmur oraz granit. Między nimi wzorową opinię ma zwłaszcza granit. Poza tym, że jest wyjątkowo ciekawy wizerunkowo, posiada szereg właściwości fizycznych. Z uwagi na mechaniczną na czynniki mechaniczne to często dobierany materiał do blatów kuchennych i w łazienkach.
Elementy granitowe wygrywają z pozostałymi tworzywami w wielu aspektach. Na przykład płytki granitowe są analogicznie odporne jak kwarcyt, jednak o wiele tańsze. Co więcej ich nasiąkliwość jest znikoma, są więc popularnym nabytkiem przy montowaniu posadzek czy tarasów. Uzyskany w obróbce błysk nie gubi intensywności wbrew obecności czynników fizycznych i biologicznych.

Do wnętrz o dużym poziomie wilgoci stosuje się często płytki granitowe. Mała nasiąkliwość, w zasadzie bliska zeru oraz zatrzymywanie ciepła gwarantują pełen zbytek użytkowania. Nie jest obojętne, że blask granitu z biegiem czasu się nie zmniejsza, dzięki czemu płyty ścienne będą robić wrażenie przez lata.
Wytrzymałość na ścieranie to jeden z podstawowych argumentów dla których warto postawić na schody granitowe. Dzięki temu że, granit kumuluje ciepło, nie ma zmartwienia że postawione w budynku schodki mogą zawyżać koszty związane z ogrzewaniem. Z drugiej strony, kamień granitowy charakteryzuje się wytrzymałością na mróz, co powoduje że świetnie pasuje na zewnątrz.
Artykuły z granitu, w odróżnieniu od podobnie wytrzymałego kwarcytu, są o wiele mniej obciążające dla portfela. Tym co inspiruje do wyboru granitu jest także jego plastyczność w szlifowaniu. Kwarcyt jest bardzo trudny w modelowaniu, podczas kiedy kamień granitowy kreuje wiele możliwości. Można go podzielić na mniejsze fragmenty, otrzymując na przykład płytki granitowe oraz schody z granitu.

Przy zakupie blatu do kuchni lub łazienki zapewne bierzemy pod uwagę wytrzymałość surowca i jego podatność na czynniki chemiczne. Bez dwóch zdań w asortymencie materiałów ma przewagę granit. W dodatku, wzmożone eksploatowanie w trakcie przyrządzania potraw czy porządków nie zostawia przejawów na powierzchni blatu. Nie można zapomnieć o tym że, blaty granitowe w wyniku zróżnicowanej kolekcji kolorów i faktury świetnie akcentują charakter pomieszczenia.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.