Dekoracje balonowe – jak można je wykorzystać?

Dekoracje balonowe

Dmuchanie balonów i ich odbijanie (a czasem i spuszczanie z nich powietrza, czemu towarzyszy charakterystyczny dźwięk) to jedna z ulubionych zabaw w dzieciństwie. Ale i w dorosłym życiu balony mogą znaleźć zastosowanie. Można je wykorzystać w celach reklamowych albo tworzyć z nich fantazyjne dekoracje balonowe. Dekoracje takie są ciekawą i oryginalną formą aranżacji przestrzeni.

Na weselach

To zna chyba każdy z nas. Kompozycjami z balonów można znakomicie udekorować salę na wesele, ale także inne imprezy. Balonów nie może na przykład zabraknąć na imprezie urodzinowej i sylwestrowej. Także tej organizowanej w domu. Kilka kolorowych balonów związanych razem od razu wprowadza uczestników w odpowiedni nastrój. A jeżeli na imprezie są dzieci, balony można wykorzystać do zabaw i gier.

Dekorowanie centrów handlowych

Imponujące girlandy z balonów często służą jako ozdoba galerii handlowych. Szczególnie podczas na przykład okrągłych urodzin. Nie da się ukryć, że balony są bardzo „urodzinowe”. Z balonów można tworzyć różne kompozycje, np. kule, i wykorzystać je w tworzeniu tematycznych wysp. Na przykład kula z żółtych balonów może imitować słońce, a balony ciemnobrązowe do złudzenia przypominać będą kokosy. I już mamy niby-wyspę tropikalną.

Podczas imprez plenerowych

W tym przypadku najczęściej spotyka się bramy i łuki balonowe oznaczające na przykład początek i koniec trasy wyścigu. Niekiedy wykorzystuje się także słupy. Bardzo częstym widokiem jest hostessa wręczająca przechodniom kolorowy balonik z logo, ale tu już wkraczamy do następnego punktu.

W celach reklamowych

Balony są bowiem świetnym nośnikiem reklamy – ich powierzchnię można zadrukować logo i nazwą firmy. To znakomita forma promocji. Można także tworzyć dekoracje balonowe układające się w ogromne napisy, loga albo jakikolwiek zamówiony kształt. Taka duża, kolorowa i oryginalna reklama na pewno wywołuje duże wrażenie i zapada w pamięć.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.